25 червня 1908 року у місті Чернівці колишньої Австро-Угорської імперії, на честь його величності імператора цісаря Франца Йосифа І магістрат столиці Буковинського краю Чернівців підготував рішення, з нагоди ювілею внести суму у розмірі 300000 крон на будівництво саме дитячого шпиталю.
             З цього приводу серед керівництва Краю та міста було проведено анкетування. Серед анкетованих – президент Краю Октавіан Бляйлебен, капітан Краю Георгій Васиилько-Сирецький, бургомістр Чернівців Фелікс Фюрт, віце-бургомістр Сало Вайсельберг, Стефан Смаль-Стоцький, Антон Захар, директор крайової лікарні Володимир Філіпович, архитектор і головний інженер міста Вільгельм Кемплер. Респонденти висловились саме за те, щоби була побудована дитяча лікувальна установа.

             Під таким сприятливим протекторатом були проведені переговори, після чого 3 березня 1908 року була підписана остаточна угода. У цій угоді магістрат взяв на себе будівництво і обладнання дитячої лікарні, яка б відповідала сучасним на ті часи вимогам.
             Великий землевласник д-р Герман фон Фішер, який виношував шляхетну думку увічнити пам’ять своїх померлих батьків і збудувати здравницю для дітей. На здійснення цього задуму д-р Герман фон Фішер у муніципальне представництво вклад на суму 500000 крон на будівництво і обладнання міської дитячої лікарні, одночасно висловивши бажання, щоб цей заклад на вічні часи найменувався “Дитячий шпиталь Мозеса і Ханни Сари Фішер”
На засіданні муніципалітету 20 березня 1908 року це пожертвування було з вдячністю прийняте. Умови внесені в угоду. Угода затверджена. Головою будівельного комітету був призначений бургомістр Чернівців Фелікс Фюрт.
             Згідно параграфу №3 угоди Чернівецького магістрату міський комітет на чолі з бургомістром Феліксом Фюртом 26 березня 1908 року було оформлено засновницький вексель, який забезпечував засновницькі цілі на вічні часи і була прийнята постанова, що із засновницького капіталу 500000 крон - десята частина (50000 крон) становить прибутковий вклад на банківському рахунку. По закінченню приблизно 60 років , коли ці гроші та складний відсоток із них дадуть суму 500000 крон, з них 450000 крон повинні бути витрачені на оновлення, розширення та модернізацію дитячої лікарні, 50000 крон знову вкладені на нових 60 років під проценти.
            18 червня 1908 року розпочаті будівельні роботи і 25 червня 1908 року було урочисто закладено наріжний камінь будівлі лікарні на вулиці Wolan-Gasse,4 (нині - вулиця Буковинська), а навесні 1910 відбулося урочисте відкриття першої в місті та на Буковині дитячої лікарні.
            Втілити ідею д-ра Фішера споруди пам’ятника милосердю на території лікарні взявся відомий віденський скульптор Теодор Штундль.
            8-го жовтня 1910 року Теодор Штундль приїхав з Відня до Чернівців та у листопаді цього ж року монтаж пам’ятника та скульптурної групи був закінчений.
           Чотири гранітних сходинки піднімались до 5-метрового обеліску, збудованого з істрянського мармуру. У верхній частині його красувався барельеф цісаря Франца-Йосефа, верхівку стели увінчувала цісарська корона з бронзи. Передній фронт обеліску зайняла група грацій, богинь вроди, гармонії, жіночої принадності та радості, завдяки яким народжується все миле й привабливе.

Сучасний вигляд пам’ятнику милосердя “ХАРИТСЬКА ГРУПА” на теритрії паркової зони Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні №1 по вул.Буковинська,4
Пам’ятник архітектури та скульптури №47 –2-4в Каталогу пам’ятників
архитектури Чернівецької області. Рішення №128 від 18.06.86 р.

              Шляхетна грація ніжно пригортає до себе притихле хворе немовля. Двоє інших бідолашних дітей також знайшли у харити допомогу, теплоту та материнську турботу. Напис на пам’ятнику “Пам’яти своїх в Бозі спочилих батьків: Мозеса Фішера (1823-1902) та Хани Сари Фішер (1825-1902) присв’ятив цей символ людяності і любові до ближнього д-р Герман Фішер дворянин фон Мосара”. 2-го грудня 1910 року скульптура отримала назву “Харитська група” та бургомістр Чернівців барон Фелікс Фюрт урочисто відкрив пам’ятник на території дитячої лікарні.
               Першим директором лікарні був призначений хірург Ісідор Бодья, який загинув у 1933 році у авіакатастрофі.



Перший головний лікар Чернівецької міської дитячої лікарні Ісидор Бодю
 

          До 28-го червня 1940 року директором лікарні був д-р Голінгер.
          За часи Радянської влади головним лікарем лікарні призначений лікар-педіатр Еренкрайц, який з початком бойових дій у 1941 році був евакуйований.
           Навесні 1944 року починає формуватись колектив міської дитячої лікарні, який очолив лікар Пастернак. З липня 1945 року головним лікарем призначений В.Г.Шик, а доктор Пастернак переходить на роботу в облздороввідділ. З 1947 року лікарнею керує головний лікар А.Б.Зельцер, а з 1949 р. - К.М.Фільченко, на зміну якому у 1951 році приходить Б.Л.Елексон. До 1953 року вона працює головним лікарем і передає лікарню М.В.Поповій, яка у 1965 році переходить на роботу в облздороввідділ.
            25.12.65 року головним лікарем призначається І.А.Писаренко, який закінчив ординатуру при кафедрі педіатрії Чернівецького медичного інституту. З травня 1968 року лікарню очолив О.С.Баніт, який працював на цій посаді 16 років, провів реконструкцію корпусу, що дозволило збільшити кількість ліжок до 240., начмед лікарні - Е.С.Томусяк
             З березня 1984 року О.С.Баніт переходить на роботу в облздороввідділ, а головним лікарем призначений - І.Ф.Баранецький, на короткий час лікарню очолює С.К.Хуторний. З травня 1985 року головним лікарем призначений П.К.Шемерда, начмедом В.С.Курик.